22/09/2009 09:00Obama vermengt politiek en humor in talkshow
Rank DownRank Up

Bookmark and Share
WASHTINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Barack Obama is als eerste staatshoofd verschenen in de populaire talkshow van David Letterman. Obama zei verrast te zijn toen hij het optreden in zijn agenda zag staan. ,,Je vraagt je adviseurs dan: wie is hier verantwoordelijk voor?``, grapte Obama. Luchtige onderwerpen, zoals de vakantie van de Obama`s, kwamen ter sprake, maar ook politieke zaken als de oorlog in Afghanistan en Obama`s strijd voor verandering van het zorgstelsel.

Volgens de Obama is kritiek tegen hem niet ingegeven door racisme, zoals oud-president Jimmy Carter onlangs stelde. ,,Ik was al zwart vóór de verkiezingen``, zei Obama met een grote glimlach. Het feit dat hij is gekozen, zegt genoeg over het Amerikaanse volk, aldus Obama.

Vooral het zorgdebat in de VS is behoorlijk verhit. Obama noemde dat ,,niet atypisch``. ,,Een van de dingen waar je in de politiek mee te maken hebt, is dat mensen naar je schreeuwen.``

Bron: Metro Algemeen
Categorie: Algemeen


Gerelateerde Berichten

McChrystal bij Obama (23/06/10 16:14)
Verrassingsbezoek Obama aan Afghanistan (28/03/10 18:02)
Obama spint garen bij ruzie in Congres (23/12/11 12:55)
Obama verzekert aanpak bankiersbonussen (19/09/09 13:44)
Obama komt snel met besluit over Afghanistan (24/11/09 19:18)


Disucssie

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.