Eerste operationele missie DC-10-vrachtvliegtuig

03/02
Het DC-10-transportvliegtuig van de luchtmacht is gisteren van zijn eerste operationele missie teruggekeerd op Vliegbasis Eindhoven. Na een grote opknapbeurt en met een nieuwe digitale cockpit, vloog het vrachttoestel in 5 dagen 30.000 kilometer. De route ging via Johannesburg, Singapore en de Verenigde Arabische Emiraten terug naar de Brabantse thuisbasis.

Het vliegtuig rondde in december het operationele test- en evaluatieprogramma af, dat ruim een half jaar duurde. In die periode werd onder meer de nieuwe cockpit beproefd. De oude analoge variant is na een ingrijpende verbouwing vervangen door een moderne digitale. Dit zogeheten Cockpit Upgrade Program (CUP) is nodig om de DC-10 en ook de 2 KDC-10-tankervliegtuigen te laten voldoen aan de eisen van de civiele luchtvaart.

Bezuiniging treft DC-10

Hoewel de DC-10 pas op 8 april 2011 is afgeleverd, werd diezelfde dag bekend dat het vanwege bezuinigingen wordt afgestoten. Het toestel vliegt toch nog circa 2 jaar, om in die periode de 2 KDC-10’s dezelfde cockpit upgrade te geven. Als dat is gebeurd, stoot Defensie de DC-10 volgens de huidige plannen alsnog af.

Datum: vrijdag 3 februari 2012, 11:47
Bron: Defensie
Categorie: Algemeen
Tags: Eindhoven, Johannesburg, Noord-Brabant, Singapore, Verenigde Arabische Emiraten, Zuid-Afrika

Gerelateerde berichten:

Reacties:

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.