VNONCW Saldo arbeidsmigratie is positief

03/02
DEN HAAG (EZPress) - Het saldo van de arbeidsmigratie naar Nederland is positief. Het beeld mag niet worden bepaald door negatieve voorvallen. Dat stellen onder meer VNONCW en MKBNederland in de vorige week uitgebrachte brochure Arbeidsmigrant werkt. Ook LTONederland het The Hague Process on Refugees and Migration en een aantal Nederlands bedrijven hebben aan de brochure meegewerkt. De bedrijven vertellen over hun ervaringen met arbeidsmigranten.

Sluitstuk

In het Nederlandse overheidsbeleid is arbeidsmigratie het sluitstuk. Als een werkgever een vacature heeft moet hij eerst kijken naar Nederlanders of mensen uit andere EUlidstaten. Een ondernemer wil echter de beste kandidaat kiezen uit een zo groot mogelijk aanbod. Het is dan logisch om in de hele wereld te kunnen zoeken.

Geen verdringing

We hoeven niet bang te zijn voor verdringing van Nederlandse geschikte arbeidskrachten door buitenlandse aldus de brochure. Maar dan moet wel worden voldaan aan een aantal randvoorwaarden geen ondermijning van de arbeidsvoorwaarden de arbeidsverhoudingen en het socialezekerheidsysteem. Verder moet de huisvesting van arbeidsmigranten goed geregeld zijn en mag er geen uitbuiting plaatsvinden.

Einde bericht

Bron VNONCW

Dit is een origineel persbericht. EZPress News Distribution BV. www.ezpress.eu

Datum: vrijdag 3 februari 2012, 15:11
Bron: EZPress Algemeen
Categorie: Algemeen

Gerelateerde berichten:

Reacties:

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.