Online brokers berekenen te hoge kosten aan kleine particuliere beleggers
07/11
AMSTERDAM (EZPress) - Nederlandse aanbieders voor de handel in beursgerelateerde producten zijn veel te duur voor kleine particuliere beleggers. Veel particuliere beleggers zien hun winst in rook opgaan door hoge transactiekosten die de online brokers aan hen berekenen. Flexbeleggen deed schokkende ontdekkingen over deze woekerprijzen.
De truc die veel van de bekende online effectenmakelaars hanteren is een minimum aankoop voor een bepaalde prijs of aantal. Doordat een kleine particuliere belegger dit vaak niet haalt dient zij wel te betalen voor deze prijs of dit aantal. Zo rekent de grootste online broker 10 euro voor een transactie van 1000 euro aandelen.
De wat complexere producten zoals futures en opties kosten 3 4 euro per stuk aan transactiekosten. Brokers rekenen echter minimale transactiekosten voor 4 of 5 eenheden. De aankoop van 1 optie of 1 futurepositie komt daarmee uit op tussen de 12 en 20 euro. Deze positie dient voor hetzelfde bedrag weer gesloten te worden. Meegerekend dat binnen deze producten een spread verschil in bied en laatkoersen zit moet men wel behoorlijk goed beleggen om niet alle winst te zien verdwijnen naar de broker.
Als men dan deze hoge transactiekosten heeft betaald verwacht men toch hoge service voor dit geld. Vaak is dit een gedachtegang die niet gedeeld wordt door de aanbieder van de brokerdienst. Doordat men niet genoeg transacties per maand of kwartaal maakt berekent de broker kosten voor eventuele realtime koersen en nieuwsdiensten.
Als laatste deed Flexbeleggen de ontdekking dat de percentages die brokers berekenen aan bewaarloon voor lage tegoeden hoger zijn dan de kosten voor hogere tegoeden op de rekening. Ook hier wordt de kleine belegger weer het hardst met relatief hoge kosten geraakt.
Flexbeleggen is van mening dat dit niet eerlijk is en dat particuliere beleggers moeten betalen naar ratio van het bedrag dat ze beleggen. Het platform dat Flexbeleggen op haar site www.flexbeleggen.nl aanbiedt is dan ook volgens dit model opgebouwd.
Verwacht wordt dat veel particuliere beleggers de overstap zullen maken omdat zij het zat zijn woekerprijzen te betalen voor kleine transacties.
Einde bericht
Bron
Dit is een origineel persbericht. EZPress News Distribution BV. www.ezpress.eu