Het kwetsbare transportschip Transshelf, dat gistermiddag in de Verenigde Arabische Emiraten aankwam, wordt ook op de vervolgreis naar Zuid-Afrika beschermd tegen piraterij. Dit maakte minister van Defensie Hans Hillen vandaag bekend.
2 weken geleden vertrok het zware zeetransport beladen met een groot offshore constructieplatform vanuit Singapore naar Sharjah (VAE). Op verzoek van de Nederlandse firma Dockwise vaart het Vessel Protection Detachement (VPD), een zwaarbewapend beveiligingsteam van de mariniers, ook mee op de etappe naar Zuid-Afrika.
Volgende week donderdag stapt een ander team aan boord van het half-afzinkbare transportschip Mighty Servant 3. Dit zware zeetransport is beladen met een verplaatsbaar boorplatform plus twee sleepboten en vaart eveneens naar Sharjah (VAE).
Inzet VPD’s
Half maart besloot minister Hans Hillen voor het eerst zelfstandige militaire beveiligingteams te plaatsen aan boord van Nederlandse koopvaardijschepen, om deze te beschermen tegen piraterij.