Bernanke iets positiever over economie

28/04
2011
De Federal Reserve is in haar laatste verklaring iets positiever over de Amerikaanse economie. Het beleid om voor eind juni 600 miljard dollar aan staatspapier op te kopen blijft ongewijzigd. Voor het eerst hield Bernanke een persconferentie.

‘Gematigd tempo’

Zoals verwacht is de basisrente gehandhaafd tussen 0 en 0,25 procent. Voorafgaand aan het rentebesluit waren er speculaties over een mogelijk voortijdig einde van QE2. In de toelichting stelt de FED dat de Amerikaanse economie “met een gematigd tempo” (at a moderate pace) groeit, op 15 maart was dit nog een herstel “op steviger grondvesten” (on firmer footing). De arbeidsmarkt “is aan het verbeteren”, aldus de FED. Vorige maand was de bewoording dat dit “lijkt” te verbeteren.

Voor de eerste keer in de geschiedenis van de Federal Reserve hield Bernanke een persconferentie n.a.v. het rentebesluit. Net als bij Jean-Claude Trichet levert dit overigens tot nu toe weinig nieuws op.

© Blikopdebeurs.com

Datum: donderdag 28 april 2011, 02:43
Bron: Blik op de beurs
Categorie: Economie

Gerelateerde berichten:

Reacties:

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.