Beursgoeroe en investeerder Jim Roger waarschuwt opnieuw voor toenemende sociale onrust als gevolg van de steeds verder oplopende voedselprijzen. “Een aantal regeringen gaan vallen”, aldus Rogers tijdens een conferentie in Chicago.
Rogers op zijn weblog: "You are already starting to see some unrest in some countries as prices go higher. It`s going to cause a lot more social unrest as prices go higher around the world. Some governments will topple. Prices for raw materials are rising again and if inflation starts to take off that will only stoke the flame." De bekende investeerder blijft ook voor dit jaar bullish op grondstoffen.
Prijzen naar recordhoogte
De voedselprijzen op de wereldmarkt zijn afgelopen maand naar een recordhoogte gestegen en liggen nu op een hoger niveau dan tijdens de voedselcrisis van 2007 en 2008. Dat maakte eerder deze week de landbouw en voedselorganisatie van de Verenigde Naties (FAO) bekend. De hoge voedselindex is de laatste maanden met name veroorzaakt door de prijsstijging van suiker, tarwe en maïs.
Recentelijk zijn in zowel Tunesië als Algerije gewelddadige onlusten ontstaan vanwege de gestegen voedselprijzen, hoge werkloosheid en corruptie. In Algerije is basisvoedsel zoals suiker, meel en olie is in enkele maanden tijd dubbel zo duur geworden. Bij de voedselrellen in Tunesië zijn tientallen doden gevallen. De FAO verwacht dat ook het komende jaar de prijzen verder zullen stijgen.
Bekijk hier de laatste uitzending van Tegenlicht met Jim Rogers