16/08/2010 09:49Nederlandse organisaties ernstig bezorgd over anti-namaakverdrag ACTA
Rank DownRank Up

Bookmark and Share
Amsterdam 16 augustus 2010 – Een brede groep Nederlandse organisaties heeft ernstige zorgen over de totstandkoming en de inhoud van het anti-namaakverdrag ACTA. De onderhandelingen over dit verdrag vinden nu grotendeels in het geheim plaats. De organisaties roepen de Nederlandse regering in een open brief (PDF) op om de transparantie rond ACTA te vergroten en de reikwijdte van het verdrag te beperken.

De onderhandelingen over ACTA raken veel Nederlanders, maar zij krijgen door het gebrek aan transparantie vrijwel geen inspraak. Volgens de ondertekenaars vergroot dat de weerstand tegen aan ACTA gerelateerde nationale wetgeving, zeker nu andere verdragen in veel meer openheid zijn onderhandeld.

Bovendien is in ACTA een uitgebreid hoofdstuk over de handhaving van intellectuele eigendomsrechten in de digitale omgeving opgenomen. ACTA heeft daarmee mogelijk onwenselijke gevolgen voor het grondrecht op communicatievrijheid, onze kenniseconomie en de persoonlijke vrijheid van internetgebruikers.

De organisaties roepen de Nederlandse regering op alles in het werk te stellen om de transparantie over dit verdrag te verbeteren. Daarnaast roepen zij de regering op om ACTA te beperken tot namaakgoederen en dit niet uit te breiden tot de handhaving van intellectuele eigendomsrechten in de digitale omgeving. De brief is geschreven door een brede coalitie van belanghebbenden in de informatiemaatschappij. De ondertekenaars zijn:

1. Bits of Freedom

2. Consumentenbond

3. FOBID

4. Free Knowledge Institute

5. HCC

6. Health Action International Europa

7. Internet Society Nederland

8. Kennisland

9. Nederlands Juristen Comité voor de Mensenrechten

10. Open Domein

11. Platform Burgerrechten

12. Privacy First

13. VrijBit

14. VrijSchrift

Bron: BitsOfFreedom
Categorie: Internet en ICT
Tags: Amsterdam, Noord-Holland


Gerelateerde Berichten

Nederlandse organisaties ernstig bezorgd over ACTA (16/08/10 09:23)
Internetconsultatie ACTA (16/08/10 10:00)
Antipiraterij-verdrag binnenkort eindelijk openbaar (19/04/10 15:49)
Absurde zwijgplicht over ACTA blokkeert publiek debat (21/11/11 14:54)
Anti-piraterijverdrag ACTA onder vuur bij Europees Parlement (20/07/11 15:59)


Disucssie

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.