26/06/2010 14:38NASA wil afscheid spaceshuttle uitstellen
Rank DownRank Up

Bookmark and Share
WASHINGTON (ANP) - Het spaceshuttleprogramma wordt mogelijk later beëindigd. Amerikaanse media meldden zaterdag dat de ruimteorganisatie NASA onderzoekt of de laatste twee vluchten van het ruimteveer kunnen worden verschoven. De spaceshuttle Discovery zou volgens planning op 16 september aan zijn laatste vlucht beginnen. Dat wordt mogelijk oktober. En de allerlaatste vlucht van een spaceshuttle, een reis van de Endeavour naar het internationaal ruimtestation ISS, zou niet in november maar eind februari volgend jaar beginnen.

De NASA zou meer tijd nodig hebben om de laatste missies voor te bereiden. Een besluit over de nieuwe vluchtdata wordt in juli genomen.

De spaceshuttles gaan na 25 jaar met pensioen. De spaceshuttle Atlantis had in mei al zijn afscheidsvlucht. Na het einde van het spaceshuttleprogramma is het ISS tijdelijk alleen met Russische Sojoezraketten te bereiken.

Bron: Metro Algemeen
Categorie: Algemeen
Tags: Verenigde Staten, Washington


Gerelateerde Berichten

Spaceshuttles later met pensioen (02/07/10 02:11)
Atlantis op weg naar huis (23/05/10 19:13)
Atlantis maakt laatste ruimtereis (14/05/10 06:24)
Atlantis begint laatste ruimtereis (14/05/10 21:21)
16 mei nieuwe lanceerdatum spaceshuttle Endeavour. (09/05/11 23:55)


Disucssie

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.