30/05/2010 14:44Verwarring over Gaza-hulpvloot
Rank DownRank Up

Bookmark and Share
NICOSIA (ANP) - Pro-Palestijnse activisten in een scheepskonvooi met hulp voor de door Israël afgegrendelde Gazastrook hopen maandag aan te komen. Maar de Israëlische marine is paraat om het ,,illegale`` hulpkonvooi te keren, de activisten op te pakken en het land uit te zetten. Dat berichtte de BBC zondag. Enkele Israëlische oorlogsschepen liggen voor de kust van de Gazastrook te wachten.

Of het konvooi van ongeveer zevenhonderd opvarenden met tonnen hulpgoederen al is vertrokken, is onduidelijk. De activisten zeggen al enkele dagen dat ze binnenkort in Gaza aankomen. Volgens woordvoerders zijn ze onderweg. Maar op rechtstreekse beelden van de zogeheten `Vrijheidsvloot` is te zien dat de schepen nog voor de kust van Cyprus liggen afgemeerd.

Israël sloot de Gazastrook drie jaar geleden van de buitenwereld af toen de islamitische Hamasbeweging er de macht greep. Islamitische opstandelingen vuurden de afgelopen tien jaar duizenden raketten af op Israël.

Bron: Metro Algemeen
Categorie: Algemeen
Tags: Cyprus, Palestijnse


Gerelateerde Berichten

Gaza-hulpvloot vertrokken (30/05/10 16:49)
Israël valt hulpvloot Gazastrook aan (31/05/10 06:39)
`Burgergoederen mogen Gaza in` (20/06/10 17:56)
Israël heft blokkade Gaza grotendeels op (20/06/10 19:19)
Hamas: opstand bij ambassades Israël (31/05/10 08:16)


Disucssie

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.