06/04/2010 15:13Koos H. bezorgt minister extra werk
Rank DownRank Up

Bookmark and Share
DEN HAAG (ANP) - Minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) laat uitzoeken hoe programmamakers van de televisie opnamen hebben kunnen maken van een lustmoordenaar in een tbs-kliniek. Dat zei hij dinsdag in de Tweede Kamer. Het is niet de bedoeling dat veroordeelden op de televisie optreden. Hirsch Ballin zei geschokt te zijn door het programma van misdaadverslaggever Peter R. de Vries, dat erg moet zijn geweest voor de nabestaanden van de slachtoffers. Koos H., die jonge meisjes om het leven bracht en een levenslange gevangenisstraf kreeg, vertelde in het programma dat hij porno kon kijken. In een gevangenis mag geen porno naar binnen; in een tbs-kliniek kan dat anders liggen. Het zou echter om verboden porno met jonge tieners gaan, maar zeker is dat niet. De kliniek stelde dat dat alleen maar zo leek. Kinder- en tienerporno zijn overal uit den boze, aldus de bewindsman.

De minister vindt het ongewenst dat mensen die tot een celstraf zijn veroordeeld, die uitzitten in een tbs-kliniek, waar het minder onprettig kan zijn.

Niet zuiver

Volgens de VVD kreeg H. ook nog eens een uitkering terwijl hij allang achter slot en grendel zat. Hirsch Ballin zei dat veroordeelden daar al bijna acht jaar geen recht meer op hebben op dergelijk geld.

Hirsch Ballin zei ook nog te kijken naar de handelswijze van een inmiddels overleden lid van de rechterlijke macht dat jegens de lustmoordenaar niet zuiver zou hebben opgetreden.

Bron: Metro Algemeen
Categorie: Algemeen
Tags: Groningen, Leek


Gerelateerde Berichten

PvdA en VVD willen opheldering over Koos H. (05/04/10 10:41)
PvdA en VVD stellen vragen over uitzending De Vries (05/04/10 11:48)
Zesvoudig moordenaar niet meer op verlof (16/12/09 08:37)
Ongewenst vreemdeling nooit meer op verlof (23/09/09 16:01)
Kamer: uitleg over pornohandel in tbs-kliniek (13/04/10 16:25)


Disucssie

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.