08/02/2010 00:00Ouderwetse virussen maken hun come-back
Rank DownRank Up

Bookmark and Share
Volgens het halfjaarlijkse Malware Report van G Data is er iets opvallends aan de hand: voor het eerst in lange tijd nam het aantal ouderwetse virussen weer toe. Vermoedelijk maakt het toegenomen gebruik van USB-sticks het gebruik van dit uitgestorven gewaande malware-type toch weer de moeite waard, denkt de beveiliger.

G Data zag het afgelopen half jaar ook het aantal aanvallen op wereldwijde platformen als Facebook, Twitter en MySpace stijgen. Soms was het bemachtigen van controle over andermans account het doel. Een goed voorbeeld hiervan is een gestolen Twitter-account die in augustus werd gebruikt om met behulp van Base64-gecodeerde berichten een botnet aan te sturen. In andere gevallen werden gestolen accounts uitsluitend als middel ingezet om bijvoorbeeld spam of malware te versturen. Een ander gevaar van deze sociale netwerken is de beschikbaarheid van persoonlijke gegevens, die identiteitsdiefstal makkelijker maakt voor cybercriminelen.

Maar het zijn niet alleen de sociale netwerken die mogelijkheden bieden voor creatieve cybercriminelen. Ook andere platformen met web 2.0-toepassingen lopen gevaar. Hierbij kan gedacht worden aan diensten als Google Docs, Google Maps, Picasa, Flickr, Identi.ca en Jaiku.

Ook meldt G Data dat het aantal aanvallen via PDF`s is in het laatste half jaar verdrievoudigd is en dat het aantal malwarefamilies in 2009 afnam. Dit betekent dat de sterk toegenomen malware in 2009 afkomstig was van minder verschillende families.

Bron: Computer Idee
Categorie: Internet en ICT


Gerelateerde Berichten

Malware en spam in sociale netwerken groeit met 70% (01/03/10 00:00)
Nieuwe malware bereikt opnieuw recordhoogte (03/09/10 12:54)
Record aantal malware (11/08/10 12:54)
Virusgevaar op torrent-netwerken verdrievoudigd (04/09/09 00:00)
Sociale netwerken nieuw werkterrein cybercrimineel (20/01/11 11:58)


Disucssie

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.