24/01/2010 18:40Koudegolf Zuidoost-Europa eist levens
Rank DownRank Up

Bookmark and Share
BOEKAREST (ANP) - Een koudegolf heeft in het zuidoosten van Europa zeker twaalf levens geëist. In Roemenië vroren negen mensen dood en in Turkije drie. Het weer is plotseling omgeslagen in het gebied. Rond de jaarwisseling, toen West-Europa nog werd bedekt door sneeuw, werden in Bulgarije temperaturen van ruim 20 graden boven nul gemeten. Inmiddels zakt het kwik `s nachts tot meer dan 20 graden onder nul. In Roemenië verwachten meteorologen temperaturen van 30 graden onder nul.

De Roemeense premier Emil Boc zei zondag dat de afgelopen 24 uur vier mensen zijn omgekomen door de kou. Op vrijdag en zaterdag eisten de winterse omstandigheden al vijf levens.

Turkije

In Turkije zijn zeker drie mensen doodgevroren. Delen van de Turkse miljoenenstad Istanbul hebben zonder stroom gezeten. Boomtakken waren bezweken onder het gewicht van sneeuw en hadden hoogspanningskabels meegenomen in hun val. Verschillende wegen in het westen van Turkije zijn door de sneeuw niet begaanbaar.

In Bulgarije overleed een man aan een hartaanval, omdat een ambulance vast kwam te zitten in de sneeuw. In het oosten van Bulgarije kwamen tientallen auto`s vast te zitten op ondergesneeuwde wegen. De Bulgaarse autoriteiten hebben de bevolking opgeroepen niet de weg op te gaan als dat niet noodzakelijk is.

Bron: Metro Algemeen
Categorie: Algemeen
Tags: Boekarest, Bulgarije, Roemenië, Turkije


Gerelateerde Berichten

Doden door koudegolf in Zuidoost-Europa (23/01/10 19:24)
Koudegolf eist veel levens op Balkan (25/01/10 14:16)
Zware sneeuwval verlamt Oost-Europa (08/02/10 17:40)
Opnieuw problemen door sneeuw in Zuid-Europa (09/03/10 18:35)
Duizenden Polen zitten zonder stroom (24/01/10 14:33)


Disucssie

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.