05/11/2009 16:09Schipbreukelingen in Djibouti opgevangen
Rank DownRank Up

Bookmark and Share
De 43 Somalische schipbreukelingen die vorige week door Hr. Ms. Evertsen in de Golf van Aden aan boord werden genomen, zijn vandaag in Djibouti aan land gezet.

Medewerkers van de UNHCR, de VN-organisatie voor vluchtelingen, ontfermden zich daar over de mannen, vrouwen en kinderen. De opvang is tot stand gekomen na intensief overleg door vertegenwoordigers van UNHCR.

De Somaliërs werden door het Nederlandse fregat opgepikt nadat hun scheepje als gevolg van motorpech al dagenlang had rondgedreven op volle zee. De motor was niet te repareren en daarbovenop bleek het vaartuig niet zeewaardig. De opvarenden, onder wie vrouwen en kinderen, zijn toen aan boord gebracht van het marineschip.

Missie Atlanta

Hr. Ms. Evertsen maakt deel uit van de EU-missie Atalanta. Deze richt zich op de bestrijding van piraterij voor de kust van Somalië.

Bron: Defensie
Categorie: Algemeen
Tags: Atlanta, Djibouti, Verenigde Staten


Gerelateerde Berichten

Schipbreukelingen in Djibouti opgevangen (05/11/09 16:09)
Evertsen redt Somaliërs van stuurloze skiff (24/10/09 19:17)
Evertsen redt Somaliërs van stuurloze skiff (24/10/09 19:17)
Hr. Ms. Evertsen helpt schip met motorpech (02/09/09 18:02)
Boordhelikopter Hr. Ms. Evertsen stopt piraten (22/08/09 19:42)


Disucssie

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.