16/10/2009 14:45Nederland heeft het beste pensioenstelsel ter wereld
Rank DownRank Up

Bookmark and Share
AMSTELVEEN (EZPress) - Het Nederlandse pensioenstelsel, AOW én aanvullend pensioen, komt wereldwijd als beste uit de bus. Dat blijkt uit de Melbourne Mercer Global Pension Index van Mercer in samenwerking met het Melbourne Centre for Financial Studies, vastgesteld voor 11 landen, verspreid over 5 continenten. Ons land staat op de nummer 1 positie met een score van 76,1 uit een mogelijke score van 100, gevolgd door Australië (74,0), Zweden (73,5) en Canada (73,2).

De index

De index is gebaseerd op meer dan 40 indicatoren die de gewenste karakteristieken van een pensioensysteem in kaart brengen. Deze karakteristieken zijn verdeeld in drie groepen: adequaatheid, houdbaarheid en integriteit.

Mate van adequaatheid, het pensioensysteem en het inkomen dat het systeem biedt na pensionering, heeft de hoogste wegingsfactor gekregen binnen de index. Hier komen Nederland (80,5) en Canada (76,2) als beste uit de bus, Japan doet het daarentegen met een score van 39,2 een stuk minder goed.

Bij de houdbaarheid gaat het om indicatoren die de houdbaarheid op lange termijn beïnvloeden. Hierbij wordt gekeken naar zaken als de verhouding tussen staatspensioen en aanvullend pensioen, de verwachte periode dat pensioen moet worden uitgekeerd en de mate van deelname van ouderen aan het arbeidsproces. Zweden (75,2) en Australië (71,0) scoren hier het hoogste, Japan (34,4) en China (38,5) scoren hier wederom niet goed. Nederland komt met een score van 62,5 op de zesde positie.

Ook de integriteit van het systeem is meegenomen in het onderzoek, omdat het erg belangrijk is om het vertrouwen in het pensioenstelsel op een hoog niveau te houden. Op basis van vier hoofdindicatoren - beleidsregulering, governance, riskmanagement en communicatie - is integriteit geclassificeerd. Ook hier weet Nederland met een score van 88,2 de nummer 1 positie veilig te stellen, gevolgd door Australië (87,8) en het Verenigd Koninkrijk (86,3). Duitsland neemt met een score van 33,7 de laatste positie in.

//Einde bericht

Bron: Mercer

Dit is een origineel persbericht. EZPress® News Distribution BV. www.ezpress.eu

Bron: EZPress Algemeen
Categorie: Algemeen
Tags: Amstelveen, Australië, Canada, China, Duitsland, Japan, Melbourne, Noord-Holland, Verenigd Koninkrijk, Zweden


Gerelateerde Berichten

BBIE beste bureau voor merkregistraties (02/06/10 10:33)
`Nederlands pensioenstelsel beste ter wereld` (20/10/10 10:57)
Wat zijn de beste scholen van Nederland? (11/01/12 10:30)
Nederland nu derde armoedebestrijder (22/10/09 17:18)
QlikView applicatie toont aan dat Nederland het best presteert met schaatsen, paardrijden en hockey (22/04/10 15:55)


Disucssie

Er zijn nog geen reacties op dit bericht.